Przejdź do treści głównej

Generator zdjęć AI w stylu japońskim: Zwiewna klisza

Efekty
Zwiewna klisza

Zwiewna klisza

Zamienia dowolny temat w jasny kadr z kliszy 35 mm: pastelowe barwy, lekko prześwietlone światło i dużo oddechu wokół.

Działa na

  • Seedream 5.0 ProNajlepszy$0.036 / obraz
  • Qwen Image 3.0$0.03 / obraz
  • Krea 2 Medium$0.03 / obraz
  • Z-Image$0.01 / obraz
  • + 19 modeli więcej

Podobne style

Ta sama osoba, ten sam prompt – zmienia się tylko styl

Cyfrówka z lat 2000
Flesz po północy
Aksamit przy świecach
Filmowy gotyk
Hotel późną nocą
Nocna OVA
Woal w świetle księżyca
Neon po deszczu
Neon afterparty
Poświata basenu
Pin-up z aerografu
Pudrowy neon
Mosiężne odbicia
Zwiewna klisza
Wiśniowa mgiełka
Kawiarnia Showa
Spokój wabi-sabi
Poranek w hanoku
Akcja manhwa
Newtro Seul
Słoneczna Americana
Zdjęcie natychmiastowe
Załóż konto, żeby generować

Nigdy nie filtrujemy twojego promptu.

Zamienia dowolny temat w jasny kadr z kliszy 35 mm: pastelowe barwy, lekko prześwietlone światło i dużo oddechu wokół.

68 uruchomień w studiu

Kategoria
Japoński
Dostrojony pod
Seedream 5.0 Pro
Działa na
23 modelach
Cena
Od $0.01 za obraz
Zalecany format
3:4 · 4:5
Własne zdjęcie
Tylko z tekstu
Nie łączy się z
Czerń i biel

Ten sam motyw ze stylem i bez

Każda para to to samo zdanie na tym samym modelu. Lewy kadr jest bez stylu, prawy to Zwiewna klisza. Ta różnica to właśnie to, co dodaje styl.

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Zwiewna klisza

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Zwiewna klisza

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Zwiewna klisza

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Zwiewna klisza

    Seedream 5.0 Pro

Przykłady

Te same stałe motywy testowe przechodzą przez każdy styl, więc widzisz, co robi Zwiewna klisza, a nie co wnosi sam motyw.

  • Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Z-Image
    Z-Image
  • Przykład w stylu Zwiewna klisza, wygenerowany w Qwen Image 3.0
    Qwen Image 3.0

O stylu Zwiewna klisza

Zwiewna klisza to wygląd, który każdy kojarzy z japońską fotografią analogową: jasne, lekko prześwietlone światło dzienne, spłowiałe pastele z przygaszoną zielenią i dużo pustej przestrzeni wokół małej, codziennej chwili. Nic tu nie jest pozowane ani wypolerowane. Kadr wygląda jak zrobiony na spacerze, na kolorowej kliszy 35 mm, przez kogoś, kto najpierw zauważył światło.

Ty wpisujesz temat, a styl dokłada resztę: miękkie prześwietlenie, które unosi cienie, dyskretne ziarno i spokojną kompozycję, która przesuwa temat trochę poza środek i zostawia mu powietrze. Działa z ludźmi, ale równie dobrze z rzeczami, które inne generatory lubią udramatyzować: rower pod białą ścianą, pranie na balkonie, miska owoców na drewnianym stole, cichy peron.

Wybierz go, gdy obraz ma wyglądać prawdziwie, a nie błyszcząco: posty lifestyle'owe, nagłówki blogów i zinów, okładki płyt, moodboardy dla marek lnu, ceramiki czy kawy. Nie nadaje się do dramatu. Jeśli chcesz głębokich cieni i napięcia, wybierz Kadr filmowy albo Czarno-biały noir.

Prompt jest jawny i edytowalny. Otwórz „Co jest wysyłane”, żeby zobaczyć, jak dokładnie opakowywany jest twój temat, albo przełącz się na zwykły tekst i popraw go samodzielnie. Do tej kompozycji polecamy format 3:4; 4:5 to inny wariant kadrowania.

Wykończenia, które pasują: Miękka poświata czyni światło jeszcze bardziej sennym, Ziarno kliszy przesuwa obraz w stronę bardziej ziarnistego filmu. Unikaj Czerni i bieli: jasne kolory to połowa efektu.

Tematy do wklejenia bez zmian: „a woman in a striped shirt buying peaches at a corner shop”, „a man reading on the steps of a quiet station”, „a white bicycle leaning against a pale blue wall”. Szablon promptu jest po angielsku, więc temat po angielsku wpasowuje się najnaturalniej. Każdy z nich daje stylowi małą czynność i jasne miejsce, a więcej mu nie trzeba.

Żeby trafił w punkt

  • Opisz codzienną czynność, nie pozę: „a man hanging laundry on a narrow balcony” działa dużo lepiej niż „a man posing on a balcony”.
  • Pisz krótko i pozwól mówić miejscu. Jeden wyraźny obiekt i jedno wyraźne miejsce to idealna proporcja.
  • Nie wpisuj kolorów w temat. Styl ustala już pastelową paletę, a mocne barwy z nią walczą.
  • Dodaj wykończenie Ziarno kliszy, jeśli chcesz więcej ziarna i lekko uniesionych czerni.
  • Jeśli wynik wydaje się zatłoczony, usuń przymiotniki zamiast je dopisywać. Ten styl nagradza proste zdania.

Prompt, który wysyła

Twoje zdanie trafia tam, gdzie stoi {subject}. Wszystko wokół to styl. Nic nie jest ukryte i nigdy nie filtrujemy twojego promptu.

{subject}, candid snapshot on 35mm color film, soft overexposed daylight, pale pastel palette with muted greens, airy negative space, gentle film grain, quiet everyday moment

Pomysły na prompty w stylu Zwiewna klisza

Sceny z naszej biblioteki promptów, które pasują do tego klimatu. Pożycz pomysł jako swój motyw – resztę doda styl.

Moda i portret

Modele, na których działa

Każdy model poniżej przetestowaliśmy z tym stylem. Cena jest za obraz i widać ją na przycisku Generuj przed uruchomieniem.

Jak używać stylu Zwiewna klisza

  1. 01

    Napisz, kto lub co

    Napisz jedno proste zdanie do obrazu w stylu Zwiewna klisza: kto lub co na nim jest i co się dzieje. Styl wnosi światło, kolor i technikę, więc je pomiń.

  2. 02

    Zostaw styl Zwiewna klisza włączony

    Jest już wybrany na górze tej strony i najlepiej wychodzi w Seedream 5.0 Pro, modelu, pod który go dostroiliśmy. Całą scenę buduje z twojego tekstu.

  3. 03

    Generuj

    Od $0.01 za obraz – kwota jest na przycisku przed uruchomieniem. Wybierz ulubiony kadr w stylu Zwiewna klisza, a potem edytuj go, zmień mu styl albo wpraw go w ruch prosto z wyniku.

Pytania o styl Zwiewna klisza

Zrób wideo

Style są do kadrów statycznych. Te efekty zaczynają od jednego zdjęcia i dodają jeden przemyślany ruch.

Czytaj dalej