Przejdź do treści głównej

Generator zdjęć AI w stylu film noir: Czarno-biały noir

Efekty
Czarno-biały noir

Czarno-biały noir

Zdjęcie noir w czerni i bieli: jedno twarde światło, głębokie cienie, pasy światła z żaluzji na ścianie i drobne ziarno.

Działa na

  • Seedream 5.0 ProNajlepszy$0.036 / obraz
  • Qwen Image 3.0$0.03 / obraz
  • Z-Image$0.01 / obraz
  • Krea 2 Medium$0.03 / obraz
  • + 20 modeli więcej

Podobne style

Ta sama osoba, ten sam prompt – zmienia się tylko styl

Cyfrówka z lat 2000
Flesz po północy
Aksamit przy świecach
Filmowy gotyk
Hotel późną nocą
Nocna OVA
Woal w świetle księżyca
Neon po deszczu
Neon afterparty
Poświata basenu
Pin-up z aerografu
Pudrowy neon
Mosiężne odbicia
Kadr filmowy
Akcja manhwa
Noc zorzy
Cicha niebieska godzina
Podwójna ekspozycja o zmierzchu
Blask fajerwerków
Zdjęcie natychmiastowe
Czarno-biały noir
Załóż konto, żeby generować

Nigdy nie filtrujemy twojego promptu.

Zdjęcie noir w czerni i bieli: jedno twarde światło, głębokie cienie, pasy światła z żaluzji na ścianie i drobne ziarno.

Dostrojony pod
Seedream 5.0 Pro
Działa na
37 modelach
Cena
Od $0.01 za obraz
Zalecany format
16:9 · 3:2
Własne zdjęcie
Tak, zmienia styl wgranego zdjęcia
Nie łączy się z
Złota godzina, Czerń i biel i Miękka poświata

Ten sam motyw ze stylem i bez

Każda para to to samo zdanie na tym samym modelu. Lewy kadr jest bez stylu, prawy to Czarno-biały noir. Ta różnica to właśnie to, co dodaje styl.

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Czarno-biały noir

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Czarno-biały noir

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Czarno-biały noir

    Seedream 5.0 Pro

  • Motyw testowy bez stylu, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Bez stylu
    Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Seedream 5.0 Pro
    Ze stylem Czarno-biały noir

    Seedream 5.0 Pro

Przykłady

Te same stałe motywy testowe przechodzą przez każdy styl, więc widzisz, co robi Czarno-biały noir, a nie co wnosi sam motyw.

  • Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Z-Image
    Z-Image
  • Przykład w stylu Czarno-biały noir, wygenerowany w Qwen Image 3.0
    Qwen Image 3.0

O stylu Czarno-biały noir

Czarno-biały noir to czerń i biel z pazurem. Jedno twarde światło główne z boku, cienie schodzące do pełnej czerni, pasy światła przecinające ścianę przez żaluzję, drobne ziarno i wysoki kontrast. To wygląd filmów kryminalnych i nocnej fotografii ulicznej, który sprawia, że niemal wszystko wydaje się ważne.

Światłem i tonami zajmuje się styl; ty wnosisz temat i miejsce, gdzie mogą upaść cienie. Mężczyzna w kapeluszu zapalający zapałkę w bramie, kobieta przy biurku z telefonem, kot na schodach, latarnia morska w burzy — wszystko wraca graficzne i dramatyczne, z fakturą prawdziwej kliszy.

Idealny do okładek książek, plakatów, oprawy muzycznej, nastrojowych portretów i każdego obrazu, który ma wyglądać ponadczasowo. Bez rozpraszającego koloru kompozycja liczy się bardziej niż zwykle: daj tematowi wyraźny kształt, a resztę zostaw w ciemności.

Działa też z wgranymi obrazami. W trybie obraz na obraz odbudowuje światło i tony w duchu noir, zachowując kompozycję, pozę i ubranie. Do tej kompozycji polecamy format 16:9; 3:2 to inny wariant kadrowania.

Wykończenie, które pasuje: Ziarno kliszy, po jeszcze więcej faktury. Złota godzina, Miękka poświata oraz Czerń i biel są tu wyłączone, bo kłócą się z twardym światłem albo je powtarzają.

Tematy do wklejenia bez zmian: „a man in a fedora lighting a match in a doorway”, „a woman at a desk with an old telephone, seen in profile”, „a spiral staircase with a single cat on the steps”. Kapelusze, bramy, schody i żaluzje dają twardemu światłu kształty do wycinania.

Żeby trafił w punkt

  • Wskaż powierzchnię dla światła z żaluzji: ścianę, drzwi, biurko. Pasy cienia to znak rozpoznawczy stylu.
  • Sylwetki i profile wyglądają świetnie. Spróbuj „seen in profile” albo „standing in a doorway”.
  • Kapelusze, płaszcze, dym, deszcz i latarnie pasują tu idealnie; dodają czerni i bieli kształtu i faktury.
  • Nie dodawaj wykończeń Czerń i biel ani Złota godzina: pierwsze powtarza ten styl, drugie mu przeczy.
  • Deszcz na szybie, dym papierosowy i mokry asfalt wyglądają spektakularnie w twardym czarno-białym świetle.

Prompt, który wysyła

Twoje zdanie trafia tam, gdzie stoi {subject}. Wszystko wokół to styl. Nic nie jest ukryte i nigdy nie filtrujemy twojego promptu.

{subject}, black-and-white noir photograph, hard single key light, deep shadows, slatted light patterns on the wall, fine grain, high contrast

Z własnym zdjęciem

Gdy dodasz obraz referencyjny, wysyłane są te słowa – kompozycja zostaje, a zmienia się klimat.

Rework the image as a black-and-white noir photograph with a hard single key light, deep shadows, fine grain and high contrast. {subject}. Keep the composition, pose and clothing unchanged.

Pomysły na prompty w stylu Czarno-biały noir

Sceny z naszej biblioteki promptów, które pasują do tego klimatu. Pożycz pomysł jako swój motyw – resztę doda styl.

Noir i kino

Modele, na których działa

Każdy model poniżej przetestowaliśmy z tym stylem. Cena jest za obraz i widać ją na przycisku Generuj przed uruchomieniem.

Jak używać stylu Czarno-biały noir

  1. 01

    Napisz, kto lub co

    Napisz jedno proste zdanie do obrazu w stylu Czarno-biały noir: kto lub co na nim jest i co się dzieje. Styl wnosi światło, kolor i technikę, więc je pomiń.

  2. 02

    Zostaw styl Czarno-biały noir włączony

    Jest już wybrany na górze tej strony i najlepiej wychodzi w Seedream 5.0 Pro, modelu, pod który go dostroiliśmy. Dodaj zdjęcie, jeśli chcesz zachować swoją kompozycję i zmienić tylko klimat.

  3. 03

    Generuj

    Od $0.01 za obraz – kwota jest na przycisku przed uruchomieniem. Wybierz ulubiony kadr w stylu Czarno-biały noir, a potem edytuj go, zmień mu styl albo wpraw go w ruch prosto z wyniku.

Pytania o styl Czarno-biały noir

Zrób wideo

Style są do kadrów statycznych. Te efekty zaczynają od jednego zdjęcia i dodają jeden przemyślany ruch.

Czytaj dalej